Dni Patrona naszej szkoły

W dniach 5-7 listopada 2019 r. obchodziliśmy Dni Patrona szkoły. Uczniowie na różne sposoby poznawali sylwetkę Stanisława Staszica. Specjalne lekcje o Staszicu przeprowadzili wychowawcy klas oraz nauczyciele języka polskiego i historii.

Uczniowie klas 1-3 przygotowali ciekawe i niezwykle różnorodne prezenty urodzinowe dla Staszica , zaś starsi uczniowie mierzyli się z „przeróbką” portretu wielkiego uczonego. Efekty tych prac możemy podziwiać jeszcze w szkole oraz na zdjęciach.

W klasach 4-7 przeprowadzony został quiz wiedzy o Patronie. Jego wyniki wykazały zadawalający poziom wiedzy o Staszicu w naszej szkole oraz pozwoliły wielu uczniom otrzymać celujące i bardzo dobre oceny z historii. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obchody Dni Patrona nauczycielom, uczniom i rodzicom.

M. Orłowska