Przejdź do treści

Sukcesy – sportowe

Sportowe

Rok szkolny 2022/2023

Uczniowie klas 2a i 2b reprezentowali naszą szkołę na ursynowskich zawodach pływackich.
Wywalczyli 4 miejsce w sztafecie 6x250m oraz 3 miejsce w klasyfikacji generalnej ursynowskich szkół.
Najszybszą pływaczką z SP 384 jest Oliwia P. z klasy 2A, która uplasowała się na 2 miejscu w klasyfikacji dziewcząt,a najszybszym pływakiem jest Paweł P. ,również z klasy 2A, zajmujący 7 lokatę w klasyfikacji chłopców.
Gratulacje dla naszych małych sportowców!
Kolejny dzień rywalizacji w dwa ognie usportowione zakończony sukcesem!!!
Uczniowie z klas 3 pokazali na co ich stać zdobywając 1 miejsce🥇
Gratulacje dla naszych dzielnych i sprytnych uczniów 👏
Dziewczyny z klas czwartych reprezentowały naszą szkołę w zawodach – dwa ognie usportowione. Udało się wywalczyć 2 miejsce 🥈
Dziewczyny dzielnie walczyły dając z siebie wszystko!
Ogromne gratulacje i brawa 👏
A po zawodach zasłużone lody🙂

We wtorek 16 maja, wybrani uczniowie z klas 4-6 reprezentowali naszą szkołę na zawodach w czwórboju lekkoatletycznym. Zawodnicy mieli do zaliczenie 4 konkurencje w tym: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600m – dziewczyny i 1000m – chłopcy. Spośród 12 szkół z Ursynowa, grupie naszych dziewczyn udało się zdobyć 3 miejsce. Kolejne doświadczenie i super rywalizacja za nami! Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w zawodach.

23 listopada reprezentanci naszej szkoły wzięli udział z zawodach sportowych – Tytan wioślarski. Uczniowie rywalizując, mieli za zadanie pracować na ergometrze wioślarskim przez 1,5 minuty, przepływając jak najdłuższy dystans. Grupa 27 uczniów z klas 5-8 zajęła w klasyfikacji ogólnej 2 miejsce. Dodatkowo podczas sztafety, w której wzięli udział uczniowie w składzie:
8. Maciej 8a
Udało się zdobyć 3 miejsce. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem walczyli do ostatniej sekundy, dzięki czemu nasza szkoła stawała na podium dwa razy.

Rok szkolny 2018/2019

22 listopada 2018 roku reprezentacja męska naszej szkoły pod opieką ks. Łukasza Urbanka wzięła udział w rozgrywkach w Unihokeja w Szkole Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków przy ul. Hirszfelda 11 w Warszawie. W pierwszym dniu rozgrywek nasi chłopcy rozegrali eliminacje. Pierwszy mecz zagrali z reprezentacją Szkoły Podstawowej Aurus wygrywając 1:0. Drugi mecz z gospodarzami turnieju zakończył się również zwycięstwem naszej drużyny 2:0. Dzięki tym zwycięstwom nasza reprezentacja awansowała do turnieju finałowego, który został rozegrany 23 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 323.
Myśląc o awansie do półfinału, nasi chłopcy rozegrali 3 spotkania w grupie. Pierwszy swój mecz przegrali ze Szkołą Podstawową nr 303 0:3. Ale kolejne dwa spotkania wygrali, kolejno ze Szkołą Podstawową nr 319 1:0 oraz ze Szkołą Podstawową nr 318 i awansowali do półfinału rozgrywek. W półfinale przegraliśmy z reprezentacją Szkoły Podstawowej Przymierze 0:4, jak się okazało z późniejszymi zwycięzcami turnieju. W meczu o 3. miejsce przyszło nam powalczyć ze Szkołą Podstawową Primus nr 47. Po wyrównanej i zaciętej walce nasi chłopcy odnieśli spektakularne zwycięstwo, pokonując rywali 4:1. Tym samym nasza szkoła zajęła w rozgrywkach 3. miejsce, zdobywając puchar oraz medale. Radości po osiągniętym sukcesie było co nie miara. GRATULUJEMY!
 Trenerem zwycięskiej drużyny jest pan Waldemar Polak.

W każdym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w biegu „ Passy” zdobywając wiele nagród indywidualnych i zespołowych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rok szkolny 2014/2015

Nasi uczniowie wywalczyli 1 miejsce w Dzielnicowych Eliminacjach XLVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży wunihokeju w kategorii dziewcząt i chłopców.

unihok1m_2014

Rok szkolny 2012/2013

W mistrzostwach dzielnicy Ursynów w ringo nasze gimnazjum zajęło 1 miejsce. W finałach XLVI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży uplasowaliśmy się na VI miejscu.

1.  miejsce w mistrzostwach dzielnicy w tenisie stołowym chłopców, zajęła nasza drużyna startująca w składzie: Jan Katana, Michał Kiwatyniec, Jan Gałka.

sport2m_2012

3 miejsce w mistrzostwach Ursynowa w tenisie stołowym, wywalczyła reprezentacja dziewcząt, startująca w składzie: Ola Borecka, Karolina Balicka, Ola Olbrysz, Weronika Chojnacka.

sport3m_2012

Drużyna unihokeja chłopców, zdobyła wicemistrzostwo dzielnicy Ursynów. Nasze Gimnazjum reprezentowali: Śmiłowski Łukasz, Szafrański Krzysztof, Świerczewski Konrad, Ryng Szymon, Majewski Piotr, Kozłowski Jan, Mąkosa Paweł, Zięba Daniel, Zawłocki Adrian, Steć Kamil, Vu Hoang Anh i Kwaśniewski Dawid.

Rok szkolny 2011/2012

Unihokej:

·  Imiejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Ursynów w unihokeju chłopców. Oto zwycięzcy….

18 kwietnia 2012 roku odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Ursynów w ringo. Zawody przeprowadzono na dwóch boiskach do ringo w Gimnazjum nr 91. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje Gimnazjów 91, 92 i 96.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAringo2m_2011

1 miejsce zdobyła drużyna naszego gimnazjum i 18 maja 2012 r. będzie reprezentować Ursynów na mistrzostwach Warszawy.

W finałach XLV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w ringo, reprezentujący Ursynów zawodnicy z naszego Gimnazjum wywalczyli 2. miejsce. Srebrne medale mistrzostw Warszawy zdobyliśmy już trzeci rok z rzędu. Tym razem do „złota” zabrakło nam łutu szczęścia. W finale po bardzo zaciętym i pechowym meczu, ulegliśmy Gimnazjum nr 6 z Mokotowa 2:3.