Wycieczka do Torunia

17 paźdzernika klasy: 2a, 2b oraz 3a udały się na całodniową wycieczkę do Torunia. Na miejscu czekało na uczestników wiele atrakcji. Dzień rozpoczął się od zwiedzania Starego Miasta, dzieci zobaczyły Krzywą Wierzę, Katedrę św. Janów, Bramę Klasztorną, dom Mikołaja Kopernika oraz jego pomnik. Podczas zwiedzania uczniowie poznali też wiele fascynujących legend. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili ruiny Zamku Krzyżackiego i poznali sposoby średniowiecznych tortur. Kolejnymi punktmi, było Planetarium oraz Piernikarnia Mistrza Bogumiła. W piernikarni uczniowie wzięli udział w warsztaatch piernikarskich i upiekli własne pierniki. Ostatnią atrakcją, przygotowaną dla uczniów, była wizyta w Domu Legend Toruńskich, gdzie uczniowie stali się bohaterami sześciu najsłynniejszych opowieści, które odkryły przed dziećmi dzieje zwiedzanego miasta. Na własnej skórze poczuli, jak układały się losy królów, rycerzy i złoczyńców.