Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Kolejny rok, kolejny krok wykonać czas… – słowa piosenki wykonanej z optymistycznym nastawieniem przez artystów Szkoły Podstawowej nr 384 im. Stanisława Staszica w Warszawie idealnie opisują wydarzenia, które miały miejsce w murach “Staszica” w piątek, 21 czerwca – za nami zakończenie roku szkolnego 2023/2024! Dla jednych – chwilowa rozłąka ze szkołą i odpoczynek przed wejściem na nowy etap edukacji, dla innych pożegnanie z tym, co już znane, z przyjaciółmi, z nauczycielami i ze swoją szkolną ławką, dla wszystkich – rozpoczęcie upragnionych wakacji!

Pożegnanie roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej nr 384 im. Stanisława Staszica w Warszawie odbyło się trzech częściach.

O godzinie 8:00 rozpoczęło się zakończenie roku szkolnego dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości wraz z wychowawczyniami – Panią Beatą Więckowską i Panią Miriam Szymczyk – pożegnaliśmy uczniów klas trzecich, którzy od września rozpoczną swoją szkolną przygodę w czwartej klasie. Następnie, o godzinie 9:30, na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas 4-7, by pożegnać wspólnie ze swoimi kolegami, Rodzicami, panią Dyrektor  Izabellą Starzyńską, panią Wicedyrektor Miriam Szymczyk, zaproszonymi Gośćmi – Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursynów, panią Joanną Sienicką, koordynatorką MAL Dzielnicowego Ośrodka Kultury Dzielnicy Ursynów, panią Marzeną Zientarą, Wychowawcami, Nauczycielami oraz Pracownikami Szkoły rok szkolny 2023/2024. Pożegnanie roku szkolnego rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego oraz przemówienie pani Dyrektor, Izabelli Starzyńskiej. W trakcie zakończenia roku szkolnego nastąpiło również uroczyste przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy 7 – Annie Plichcie, Emilii Zarzyce oraz Piotrowi Olszewskiemu. Ponadto, uhonorowani zostali uczniowie osiągający najwyższe wyniki nauce w postaci stypendium oraz uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w różnych konkursach i zawodach – sportowych, plastycznych, językowych, matematycznych. Co więcej, nagrodzona za swoją działalność charytatywną statuetką oraz tytułem Wolontariusz Roku, została uczennica klasy 7a – Emilia Zarzyka. Nie zabrakło także oficjalnych podziękowań dla Rodziców, które wygłosiła Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – Pani Karolina Siara. Podziękowanie Rodzicom oraz Pracownikom Szkoły, ale również złożenie gratulacji uczniom zawarła w swoim przemówieniu Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursynów – Joanna Sienicka. Ponadto, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2023/2024 pożegnaliśmy wieloletniego pracownika szkoły, Siostrę Magdalenę Barbarę Kutera, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Siostra nie tylko była nauczycielem religii w naszej szkole, ale również oddała serce szkolnemu wolontariatowi i brała udział w wielu akcjach charytatywnych.

Po części oficjalnej, uroczystość uświetnił występ wokalno-artystyczny artystów naszej szkoły – Natalii Cichowskiej, Stanisława Kalickiego i Andrzeja Popko, którzy przygotowali go pod wodzą pani Magdaleny Wajzner-Barskiej.

Ostatnim, ale najbardziej wzruszającym było zakończenie roku szkolnego dla klasy, która pożegnała mury “Staszica”, klasy ósmej. O godzinie 11:00 na salę gimnastyczną weszli przejęci Uczniowie, towarzyszący im, dumni z nich Rodzice oraz wspierający Nauczyciele. Każdy Uczeń i Uczennica ósmej klasy zostali pożegnani z najwyższymi honorami. Wychowawczyni, pani Barbara Rosz wraz z panią Dyrektor, Izabellą Starzyńską wręczyły każdemu uczniowi świadectwo ukończenia szkoły, a Rodzicom podziękowania i gratulacje. Co więcej, pani Barbara Rosz, przedstawiła każdego bohatera uroczystości, przybliżyła jego pasje i zainteresowania. Uczniom zostały wręczone nagrody za konkursy oraz sukcesy sportowe oraz stypendium za wysokie wyniki w nauce dla uczennicy Mai Mojek.

Uczniów ósmej klasy pożegnali także ich młodsi koledzy z klasy siódmej wręczając im niewielkie upominki – talizmany, które przyniosą im szczęście w nowej szkole. Uroczystość przebiegła w radosnej i przyjemnej atmosferze, chociaż nie zabrakło również chwili zadumy, refleksji i wzruszeń.

A teraz… Drodzy Uczniowie, odpoczywajcie, cieszcie się każdą chwilą i zbierajcie siły na nowy rok szkolny. I pamiętajcie – przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.