KONKURS PLASTYCZNO – LITERACKI „ZIEMIA JEST TYLKO JEDNA”

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy 22 kwietnia. To okazja do organizowania akcji uświadamiających, że warto chronić środowisko naturalne. Na całym świecie organizowane są: spotkania, wystawy, festyny, konkursy poświęcone działaniom ekologicznym oraz mające na celu uświadomienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

W ramach międzynarodowego projektu “Zielony Plecak Szkolny dla Klimatu Ziemi” p. Anna Agacińska i p. Katarzyna Berdyga organizują konkurs w którym każdy uczeń kl. I-III znajdzie coś dla siebie.

PLASTYCZNY – “Ziemia jest tylko jedna” – format A3 technika dowolna.

POETYCKI – wiersz promujący ochronę środowiska.

TECHNICZNY – “Coś z niczego” – pomysł na praktyczne wykorzystanie odpadów.

Cele konkursu:

– rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej;

– kształtowanie u dzieci poczucia harmonii ze środowiskiem i całą przyrodą;

– promowanie zachowań mających na celu ochronę przyrody;

– dostrzeganie zależności między człowiekiem, a otaczającym środowiskiem.

Warunki uczestnictwa:

– konkurs adresowany jest do klas I – III

– każdy uczestnik może wykonać  jedną  pracę: plastyczną, poetycką lub techniczną (praca autorska); – dostarczone prace pozostaną do dyspozycji organizatora, przyniesione do szkoły z których będzie wykonana wystawa jak również będą wrzucone na stronę internetową szkoły; – każda praca powinna być opatrzona metryczką (z tyłem  pracy) z danymi : imię i nazwisko, klasa oraz zgoda  na umieszczenie na stronie szkoły, fb oraz  na stronie  projektu Zielonego Plecaka.

– prace proszę przynieść do p. Agacińskiej s.51 lub do p. Berdygi s. logopedyczna.

Prace należy składać  do 19 kwietnia 2023 r.

Najlepsze prace będą nagrodzone dyplomami i nagrodami.

Jury szczególną uwagę będzie zwracało na:

– estetykę wykonania;

– zgodność wykonania z założeniami konkursu;

– wkład pracy.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody i wyróżnienia.

Powodzenia

Anna Agacińska